Всім привіт! Сьогодні ми поговоримо про самий популярний тип сайтів – сайт візитка, а саме – “як зробити сайт візитку самостійно, створити сайт візитку безкоштовно”.
Як зробити сайт візитку
Напевно ви вже знаєте що таке сайт візитка? Сайт-візитка – це простий веб-сайт, зазвичай з декількох сторінок, на якому відображається інформація про особу або компанію. Детальніше про цей тип сайтів у нас окрема стаття – “що таке сайт візитка – сама повна інформація“.
Варіанти створення сайту візитка
Створення сайту-візитки – це порівняно недорогий і простий спосіб розпочати свою онлайн-присутність.
Ви можете створити сайт наступними варіантами:
- Створити сайт самостійно за допомогою cms;
- Самостійно за допомогою конструктора сайтів;
- Замовити розробку у веб-студії або у фрілансера.
Розглянемо кожен з варіантів.
1. Створити сайт візитку самостійно за допомогою CMS
CMS (Content Management System) – система керування вмістом, це веб-программа, яка надає користувачеві (який не знайомий з тонкощами створення сайтів) зручний интерфейс для створення сторінок з зображеннями, таблицями, відео і т. д. і інші інструменти для того щоб в підсумку він (користувач) отримав повноцінний сайт.
Видів CMS дуже багато, але найпопулярніша та найуніверсальніша це WordPress. Читайте окрему, оглядову статтю про вордпресс.
Як виглядає адмін панель WordPress
Створити сайт самостійно за допомогою конструктора сайтів
Існує величезна кількість конструкторів (приблизно до 100), які пропонують створення сайтів без знання програмування і будь яких програмних навичок. Створити сайт на онлайн конструкторі – цілком нормальна ідея, якщо вам потрібно швидко і дуже простий сайт, без вимог до зовнішнього вигляду і функціоналу, затративши трішечки часу ви цілком можете зробити простий сайт візитку. Такий сайт буде мати ряд недоліків, але першочергову функцію буде виконувати, розглянемо недоліки:
Основні недоліки онлайн конструкторів:
- Основна концепція конструкторів – дати мінімум функцій і схилити вас до придбання щомісячної підписки. Так, наприклад, в безкоштовному тарифу не можна підключати власний домен і адреса вашого сайту буде виглядати так: “my-company.constructor.com”. Погодьтесь рекламувати послуги на такому домені – як мінімум не серьезно, але для проби це може бути цілком нормально.
- Хоча всі конструктори позиціонують себе як дуже прості, – більшість мають не зрозумілі і складні інструменти, наприклад WIX. Приходиться витрачати час, звертатися до підтримки (якої знову ж таки в безкоштовних тарифах або немає або вам просто дадуть посилання на документацію).
По конструкторам у нас є окрема велика стаття, читайте детальніше – Повний разбор онлайн конструкторів сайтів – що, як, скільки.
Замовити розробку у веб-студії або у фрілансера
І останній варіант – замовити візитку за оплату, довірившись професіоналам. Розглянемо переваги та недоліки кожного:
Замовити сайт у фрилансера, переваги:
- Ви отримуєте повноцінний сайт, який буде вашою власністю (якщо фрілансер зробить саме повноцінний сайт);
- Вартість роботи фрілансера нижче ніж веб-студії і чим нижче рівень навичок фрілансера, тим дешевше робота;
Недоліки фрілансера
- Самий головний недолік – важко оцінити рівень компетентності фрілансера, в деякому смислі ви купуєте “кота в мішку”. В нашої практиці було багато випадків коли клієнти зверталися з тим, щоб доробити, або виправити те, що зробив фрілансер і клієнт не повернувся до фрілансера, хоча така опція є, а звернувся саме до професійної веб-студії.
- У вас немає або мізерні гарантії – зазвичай після здачі роботи, фрілансер не несе ніяких гарантій стосовно подальшої роботи сайту. Так, добросовісні робітники виправляють знайдені помилки (а їх можна знаходити через великий проміжок часу) після здачі проекту, але це все на совісті фрілансера. Наприклад в договорі нашої студії прописано: “Безкоштовне виправлення знайдених помилок і не відповідності з ТЗ в продовж 3 місяців”.
- Небезпека втрати часу, нервів і грошей. Ви можете витратити час, нерви, заплатити гроши, а отримати зовсім не те що треба. Тут грає велику роль налагоджений процесс комунікації між клієнтом і проект менеджером, складання технічного завдання. Фрілансер зазвичай сам працює за всіх (програміст, проект менеджер, директор) – звідси і нижча вартість роботи.
Замовити сайт в веб-студії, переваги:
- В веб-студії зазвичай з вами працює проект менеджер, який добре знається в принципах створення веб-сайтів, в використовуємих методологіях. Має навички спілкування, розуміння клієнту, та його потреб.
- Веб-студія для дотримання зобов’язань та прав складає з клієнтом договір.
- Якщо у клієнта немає технічного завдання, а його немає у 99% клієнтів, веб-студія «MAKITRA» створює його разом з клієнтом. Технічне завдання вкрай важливе, так як являє собою карту дій для програміста. Саме договір та ТЗ в якості додатка є гарантією клієнта, що він отримає те що замовляв, в срок і з бажаними характеристиками.
- Веб-студія зацікавлена в тому, щоб надати вам максимальну якість послуг і щоб ви залишились задоволеними співпрацею, так-як задоволений клієнт залишається постійним клієнтом. Тому, будьте певні, що саме з веб-студією ви отримаєте найкращій результат.
Недоліки веб-студії
Якщо мова саме про веб-студію з досвідом, то єдиним не те що недоліком, а впливаючім із затрат, які також формують вартість сайта фактом може бути вартість.
Якщо для вас критична вартість розробки сайту візитки в Україні, то пробуйте зробити через конструктор, або вордпресс.
Найчастіші помилки при створенні сайту візитки новачками
Тепер я розповім самі найчастіші і критичні помилки, які допускають як новачки так і фрілансери:
- По перше, не професійний сайт одразу видно по зовнішньому вигляду і це одразу “б’є” по іміджу власника. Перегляньте приклади сайтів нижче, і ви одразу зрозумієте про що річ (клік для збільшення):
- По друге професійний сайт, в який вкладено багато річний досвід миттєво завантажується, сторінки швидко реагують. Остане про що думає розробник, якому треба швидко зробити сайт це оптимізація його швидкості. У початківців (якщо ви взялися створити сайт візитку безкоштовно) про тонкощі оптимізації веб-сайтів просто немає досвіду, який наробляється роками і десятками проектів.
- Сайт створюється на безкоштовному конструкторі, який обіцяє неймовірний вигляд, функціонал і простоту створення буквально в декілька кліків миші. В результаті клієнт буквально мучиться з конструктором, так-як простота використання без знань і гарний, функціональний результат – речі не сумісні і в результаті отримує зовсім не те що потрібно, не тієї якості і витративши на це саме дорогоцінне – час, а іноді і кошти.
- На сайті не тільки немає пошукової оптимізації від слову “зовсім”, так як це окрема складна область знань, професія. На сайті часто бувають помилки, які навіть перешкоджають тому, щоб пошукова система корректно сканувала його.
Поради щодо створення сайту-візитки
Якщо ви все ще хочете створити сайт візитку безкоштовно, то надамо декілька порад:
- Завжди міркуйте на декілька кроків наперед. Правильно оберіть інструмент, якщо вам потрібен сайт з можливістю розширення і ви так чи інакше будете розвивати цей проект – забудьте про онлайн конструктори, обирайте одразу найкращу cms – wordpress. Вам навіть не потрібно купувати домен, заходьте на wordpress.com, обирайте шаблон що сподобався, наповнюйте інформацією.
- Якщо ж вам потрібен простий сайт з мінімальний час, і не турбує що там може бути рекламний баннер, або він буде повільно працювати, виглядати не професійно – обирайте будь який онлайн конструктор і створюйте сайт.
- Принцип мінімалізму. Часто буває бажання зробити ще краще і ще більше, так ми можна дуже багато витратити часу на сайт, а в результаті він все одно буде виглядати не дуже. Тому зробіть саме основне, і з тим, що пропонує шаблон, так як його робили дизайнери.
Якщо у Вас залишились питання по цієї темі, ви можете надіслати їх до нас: