Всім привіт! Сьогодні розглянемо як обрати онлайн конструктор сайтів, на що звернути увагу при виборі. Як не витратити час, нерви а іноді і гроші попри гарні банери “безкоштовний онлайн конструктор сайтів”.
Онлайн конструктора сайту
Коли мова заходе про самостійне створення сайту, або інтернет магазину, то перше про що ми думаємо – онлайн конструктор. Онлайн конструктор сайту це программа (веб-сайт), яка дозволяє без спеціалізованих знань створити веб-сайт.
Конструкторів сайтів дуже велика кількість. Кожен пропонує цікаві функції і можливості але переважна більшість конструкторів мають наступні фундаменти:
- Створити сайт просто і швидко;
- Візуальні шаблони для будь-якої задачі;
- Користуйтеся безкоштовно в базовій версії;
- Розширенні можливості – від форума до магазину.
Все чудово з конструкторами сайтів, ❗️ але
Перед тим як розглянути основні конструктори сайтів, розглянемо їх загальні недоліки.
Якщо судити баннерам і надписам на головних сторінках онлайн конструкторів, то все виглядає мега чудово – швидко, просто, ефектно та ще й безкоштовно. Але, ми ж розуміємо що безкоштовний сир тільки в мишоловці.
Момент 1 – вартість
На чому заробляють онлайн конструктори? – Запитаєте ви. Відповідь – платні тарифи. Над тарифами і можливостями працюють розумні маркетологи, зазвичай в безкоштовному тарифі дається обмежений функціонал, шаблони, блоки і таке інше. Наступає момент, коли вам необхідно розширення і тоді вступаю в гру щомісячна абонплата. Звісно тут нічого немає поганого, якщо для бізнесу потрібна площадка / сайт, то за нього необхідно платити.
Момент 2 – функціональність, гнучкість
Функціональність – це те, який набір функцій, можливостей може надати конструктор. Наприклад, якщо контактні форми, галереї це вже давно стандарт, то інтеграція відгуків з google business, Instagram feed, ajax завантаження контенту, ефектні спливаючі вікна – це вже може не кожен конструктор. Ще більше нюансів з гнучкістю. Задача конструктора – уніфікувати, спростити функції, можливості, щоб користувачеві було як найпростіше ними керувати. Тут конструктори мають дотримуватись золотої середини між гнучкістю / функціональністю і простотою роботи. Зазвичай конструктори дозволяють просто робити прості речі, а щось складне або технічно не можливо, або необхідні специфічні знання. Яркий приклад ворожнечій конструктор tilda, там дійшло до абсурда – користувач наймає спеціаліста фрілансера, щоб йому зробили гарний сайт на тільда і вартість цього (саме оплата фрілансеру – не мало), а ще треба платити абонплату за сам конструктор. Також ми недавно додали публікацію з відгуками про WIX.
Момент 3 – власність
Це прикрий факт, але зроблений вами сайт на онлайн конструкторі вам не належить. Ви зобов’язані виконувати норми і привила описані в договорі. Ви не застраховані від надзвичайних ситуацій, якщо наприклад в дата центрі провайдера конструктора трапиться пожежа, то ви маєте великий ризик втратити свій сайт.
Дехто з Вас скаже: аварія може статися і в хостинг провайдера якщо у тебе свій власний сайт! Так, але хостинг провайдери спеціалізуються на цій справі, мають багато рівнів захисту і резервні копії. До того ж вам ніхто не заважає робити додаткові резерви на свій локальний компьютер або на різні континенти земної кулі. До речі ті ж самі проблеми касаются і соціальних мереж, якщо у вас там налаштований бізнес.
Момент 4 – розвиток, що далі?
Будь який конструктор сайтів має свій набір функцій. Цей набір не може буде занадто великий, так як закон для всіх конструкторів один – дати максимальну простоту створення сайту! І цей закон накладає головне обмеження – чим більш простіше створення, тім меньше функцій може запропонувати конструктор. Тож рано чи пізно ви зштовхнетеся з тим, що для подальшого росту вашого бізнес інструменту – сайту у конструктора просто немає функцій. І тут витікає 4 момент – власність, ви розвили ресурс, він має велику відвідуваність і ви не можете його розвивати далі і не можете забрати. Тож ви маєте звертатись до веб-судії, або фрілансерів щоб робити новий, гнучкий повноцінний сайт.
Вибір онлайн конструктора сайту
Замість того, щоб описувати конструктори, розглянимо порівняльну табличку. Актуальность – 2024 рік:
Цікаво те, що жоден з конструкторів прибирає свій рекламний банер тільки в другому рівні платній підписки.
Weebly – висока ціна, в безкоштовному тарифі тільки самі базові функції.
Google Sites – тільки платна версія.